מחלקה ו כיתה של בטון

מארק בכיתה בטון

מארק בטון חוזק - מידה של חוזק לחיצה שלו, שמסומן על ידי האות "M" ו שלם בין 50 ל -1000 המספר מציין את העומס המרבי המותר, אשר מקיימת את הבטון של סימן זה (kgf / ס"מ 2). מארק מגדיר את הכוח הנורמטיבי של בטון (בתנאים אידיאליים).

סימן על שֶׁאֵין לִסְתוֹר אוֹתוֹ בטון לא מראה יכולת להעביר מי דרך הנקבובית שלהם תחת לחץ, מיועד על ידי האות "W" ו- המספרים מ 2 עד 20. מהנתונים עולים לחץ המקסימאלי של מים, אשר מקיים את הבטון. התנגדות המים חשוב מאוד בבניית בריכות שחייה, מיכלי מים, מבנים תת קרקעיים מתחת למים. עבור מבנים קונבנציונליים המשמשים סימן בטון עמיד למי W2 או W4 /

מארק בטון כפור מראה כמה מחזורים של הקפאה להפשרה, בטון שיכול לעמוד לחות במצב הרווי ללא אובדן משמעותי של כוח (הפחתה שמותר כוח - 5%). שקובע את האות "F" לבין מספר בין 50 ל -300, הספרה מציינת את מספר מחזורי הפשרת הקפאה, שבמהלכו הכח הוא לא הוריד.

בכיתה בטון - אינדיקטור שלוקח בחשבון מרווח של בטון באיכות שגיאה עם הסתייגות אחת שלפחות 95 אחוז כוחה יתאים נורמטיבית. זהו מעמד הבטון מראה חוזק בפועל.

סימני קונפורמיות שולחן וכיתות בטון

יחס בכיתה ו כיתה של בטון ניתן בטבלה שלהלן:

עמידה בכיתה, התנגדות כפור ועמידות למים

ככל הכיתה של כוח, כך עולה התנגדות פרוסט ועמידות למים. ההתכתבות בין מאפיינים אלה ציונים סטנדרטיים של בטון מוצג בטבלה:

התנגדות פרוסט ועמידות למים בטון ניתן לשפר באמצעות תוספים מיוחדים.

בהתאם ליישום המשמש ביטון בבטון סימנים שונים בטון: ככל הדרישות לחוזק, כך עולה הכיתה. הטבלה הבאה מציגה התכתבות בין בטון סימן בכיתה ויישומם.

המאפיין העיקרי של בטון הוא חוזק הלחיצה שלו - מאפיין זה בא לידי ביטוי המותג בטון. אבל בדרגת חוזק בטון אינו מיידי, הבטון מתחזק בתוך ארבעה שבועות.

בטון - חומר אבן אשר נוצר על ידי ההתמצקות של תערובת הבטון. תערובת הבטון ליציקת יסודות מונוליטי מורכבת מעורב בשיעורים מסוימים של מלט, חול, חצץ ומים.

במאמר זה, נתמקד הערך של בטון בהכנה עצמית והורה בטון מוכן מעורב עבור הקרן.

התנגדות פרוסט - מאפיין חשוב של בטון, אשר מראה כיצד מחזורים רבים של הקפאה להפשרה הוא יכול לעמוד לאבד לא יותר מ 5% מהכוח שלו. הגדלת הכיתה של בטון ושימוש תוספים מיוחדים להגדיל את התנגדות הכפור.

תאריך פרסום: 2014/10/27 15:25:29

שימוש בחומרים מאתר "בנה במו ידיכם" הוא היחיד המותר בתנאי שהם מכילים לקישור פעיל למקור.

מחלקה ו כיתה של בטון

האינדיקטור המרכזי שקובע את המעמד ואת הכיתה של בטון, מבצע כוח דחיסה. יתר על כן כוח מובטח עם דיוק מקובל של 13.5% (המקדם שנקרא של וריאציה) משקף מעמד של חומר דרוש כדי לסמן הוראות ערך חוזק ממוצע.

על פי חיתוך 2.03.01-84 האינדיקטור הראשון נמדד megapascals (MPA) והוא מסומן על ידי «B» מכתב הלטינית. לדוגמה, את ייעודו "B25", אומר כי החומר הוא 95% של הלחץ לעמוד של 25 מגפ"ס. הטווח המלא של - 3.5 ל 80, שבה המגוון הבסיסי מתייחס הערך B 7.5-B40. חוזק בטון נתון בסימן "M" ו ספרות בטווח 50-1,000, המשקף את עוצמת ההתאהבות הממוצעת (נמדד קילו / סמ"ר). הטווח הבסיסי מורכב קומפוזיציות M100-M500.

 • תוכן מלט. התוכן מלט גבוה יותר כוח התערובת מעל לאלה של המוצר הסופי;
 • פעילות מלט. מ-חוזק גבוה מכתיר פיק עיצוב חזק יותר.
 • יחס מים צמנט. עם ירידה של יחס W / C מגביר חוזק. זה מוסבר על ידי הרכב של המבנה: מים עודפים מקלים על ההיווצרות של נקבובי רצוי בבטון, אשר להתדרדר מאפייניו.
 • אגרגטים איכות. הקטנת הרכב כוח מקלה על השימוש של חומרים מילוי בסדר, שברי אבק דקים, חימר, זיהומים אורגניים.
 • מידת הדחיסה של המסה בטון ואת איכות התסיסה שלה. כדי לשפר את הביצועים של הרכב באמצעות Turbo-ו vibrosmeshivaniya וחותמות התערובת.

יחסי ענייני שיעורים בכיתות של בטון

בשעת כיתה גבוהה חוזק לחיצת בטון מגביר את חוזק המתיחה, אבל עליית ההתנגדות מתיחה היא פחות משמעותית בתחום סוג המחוסמים. חוזק מתיחה של החומר - 01:10 - 1:17 להגביל את חוזק לחיצה, חוזק לכפיפה הוא 1: 6 - 01:10.

עוצמת סף המרבית המותרת עבור כל הרכב הוא מותגים שונים.

יצירות עם M הגבוה יש את המחוון העוצם הנמוך קריטי. הגיע אקספוננט קריטי עבור היום הראשון לאחר תמהיל השתילה.

חוזק לחיצה נבדק במעבדות הכנת דגימות בהתאם לדרישות של GOST. עם זאת, לוודא כי המותג יכול לבד שבאתר.

לשם כך:

 • להכין תבנית עץ עם הממדים של המשטחים הפנימיים 100h100h100 מ"מ;
 • לקחת דגימה של תערובת הבטון עם מערבל מחבת יצוק כמה בלוקים בצורה מראש מבושל;
 • רכב חותם proshtykovav זה בכמה מקומות על בוב או צורה פטיש. צעד זה מאפשר לחסל בועות אוויר שנוצרו התערובת;
 • קוביות לקיים שהושג בלחות של 90% ובטמפרטורה של + 20 ° C, ללא השפעה ישירה של קרני השמש;
 • 28 ימים כדי להעביר את דגימות בטון למעבדה לבדיקה. אפשר להעביר כמה דוגמאות בשלבי ביניים של מיצוק (ב- 3, יום 7 ו -14) עבור הבדיקה הראשונית.

פעילויות אלה יסייעו לקבוע אם המותג ואת המעמד בטון, אשר הובא לאתר, מה שהזמנת.

מאמרים קשורים: עוד 151

המדד העיקרי, שעליו בכיתה ו סימן בטון, היא פועלת כמו חוזק. וזה

לעשות בלי בטון - ידידותי ו חומר מעשי שכל סביר, פשוט להכין ו שימוש

בטון - אחת של החומר העתיק ביותר לבנייה, הסוד אשר אבד במשך זמן רב לאחר הנפילה הרומית

איך עמיד ואמין ו מבנה עמיד יהיה. בחירה לא נכונה של סוג ו סוג הקרן יהיה כרוך

מחלקה ו כיתה של בטון

כולנו יודעים כי יש כל כך הרבה סוגים שונים של בטון. סוג לכל אחד מהם יש מאפיינים ויישום טכניים הספציפיים שלה. איך לא ללכת לאיבוד בכל מגוון זה ויודע בדיוק איזה סוג של בטון אנחנו צריכים לייצור סוג מסוים של עבודות הבנייה?

למטרות אלה ומארק סיווג בטון נוצר ומעמד. בנוסף, ישנם פרמטרים אחרים שבאמצעותם הבטון מסווג. עיקר מהם - כיתה זו של בטון על התנגדות מים, התנגדות כפור וניידות.

הבה נבחן, מהו המעמד ואת המותג בטון. אלה הם אינדיקטורים העיקריים של איכות תערובת בטון, אשר קשור ישירות כוחה.

בולי חוזק בטון הנמצאים בטווח של 50 מ 'עד 1000. שיעור זה תלוי בכמות של מלט בהיקף הבטון. בדרך כלל, אמצעי פענוח בממוצע בכיתה של חוזק לחיצה הבטון, נמדד ק"ג / ס"מ. אם אתם מעוניינים, כיצד לבדוק את המותג של בטון, אז זה יכול להיעשות במעבדה על ידי דחיסת עיתונות וניסיון מיוחדת דגימות בטון.

מדידה זו נקראת עוצמת השיטה הלא ההרסנית של חקירה. גם לסמן את הגדרת הבטון יכולה להיות שיטה דופקת הלם, שיטה קולית, ואחרים.

למרות הפרופורציות טובי-הסתגלות של רכיבי בטון, את הכח של התערובת המוגמרת בעיצוב תלוי בגורמים אחרים. סטייה זו הטכנולוגיה של הכנת תערובת של חול ורכב סטיילינג תנאי איכות מים ותכונות בטון של ההגדרה שלה. לכן, תערובת של אותו המותג יכולה להיות כוח שונה.

איך להבין איזה סוג של כוח הוא בטון? למטרות אלה, ויש סיווג של הכיתה. כיתת בטון - זו היא אינדיקציה שלוקחת בחשבון מרווח טעות של איכות תערובת בטון, ובלבד 95 אחוז כוחה יתאים הנורמטיבי. כלומר, רכב כיתת הבטון כרוך כוח בפועל של הבטון. תרגום של המותג בכיתת הבטון נחוץ במיוחד במהלך חישובי העיצוב.

חוזק בטון מבטא את הקשר הבא של המותג ואת המעמד בטון :

 • סימן בטון 75 מתאים לכיתה ב 5 (כוח של 65 kgf / ס"מ.);
 • כיתת בטון 100 - V 7.5; (98 kgf / סנטימטר.)
 • כיתת בטון 150 - 10 (131 kgf / סנטימטר.);
 • כיתת בטון 200 - 15 (196 kgf / סנטימטר.);
 • כיתת בטון 250 - B 20 (262 kgf / סנטימטר.);
 • כיתת בטון 300 - B 22.5 (294 kgf / סנטימטר.);
 • כיתת בטון 350 - B 25 (327 kgf / סנטימטר.);
 • כיתה בטון 400 - (. 393 kgf / ס"מ) B 30.

סקרנו את המותג הפופולרי ביותר בבניית תמהיל הבטון. עלי להוסיף כי סימן קונפורמיות בכיתת בטון נקבע על ידי שימוש מקדם שונה. זה יכול להשתנות על פני טווח רחב של דיגיטלי תלוי בגורמים שונים. כיתת הבטון מאותו ציונים עם מקדמים שונים של וריאציה יכולה להיות, למשל, ו- B 10 ו B 15. כדי למנוע בלבול, המקובל להשתמש ערך ממוצע של המקדם. זה שווה 13.5%.

היקף מותגים מסוימים של בטון

עכשיו אנחנו יודעים מה המעמד ואת המותג בטון. זה כדי לקבוע את היקף כל סוג של בטון. אנו שמים לב המותגים השכיחים ביותר של בטון.

 1. כיתת בטון 100 (כיתת V 7.5) משמשת בעיקר בהכנות, בסיס יסודות הסרטים היחידים. הוא משמש בתור אימון בטון בסלילת כבישים מדרכות הרכבה.
 2. מוכן מעורב בטון M 150 (Class B 12.5) משמש לצרכי סוג כגון הבטון שקדם. בנוסף, ניתן להשתמש בו עבור קומות, מגהצים, שבילי בטון, יסודות מבנים קטנים.
 3. M בטון 200 (כיתה 15) הוא מתאים להכנת המגהץ בטון עבור קומות, מדרכות, יסודות, מדרכות. במהלך הבנייה של חלק בתים הפרטיים של סימן בטון 200 יכול לשמש לייצור של יסודות, מדרגות בטון, שבילים, גני שעשועים, קירות תומכים, מדרכות.
 4. מארק בטון M300 (22.5) הוא מתאים לייצור קירות מוצקים, לוחות, קירות תומכים, מדרגות, גדרות, מדרכות ומסלולים. אם אתה צריך ציון של בטון עבור קרן רצועה, מבנה 300 מ 'הוא אידיאלי עבור צרכים אלה.
 5. M 350 (ב 25), - כיתה של בטון עבור ערימות, יסודות מונוליטי, לוחות תקרה, קורות, קורות, עמודים, קערות אגנים, קירות מונוליטי. כיתה של בטון זה הוא הנפוץ ביותר בייצור מוצרי בטון.
 6. בטון M 400 המשמש לבניית מבנים הידראוליים, גשרים, כספות בנק ומבנים עם דרישות מיוחדות.

לסיכום, אני רוצה לומר, לא משנה כמה אתה בוחר בטון לבניית בתים פרטיים, על פי מעמד או על ידי מותג. עכשיו אנחנו יודעים כי בכיתה ו מותג בטון - מושגים הקשורים. אבל אל תשכחו שיש כיתה של התנגדות כפור בטון, עמידות במים, ניידות. העיקר הוא כי הפרמטרים של בטון לעמוד בדרישות הרגולטוריות ולספק חוזק מבני והמבנה כולו.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

80 − 76 =