מחלקה ו כיתה של שולחן בטון

מארק בכיתה בטון

מארק בטון חוזק - מידה של חוזק לחיצה שלו, שמסומן על ידי האות "M" ו שלם בין 50 ל -1000 המספר מציין את העומס המרבי המותר, אשר מקיימת את הבטון של סימן זה (kgf / ס"מ 2). מארק מגדיר את הכוח הנורמטיבי של בטון (בתנאים אידיאליים).

סימן על שֶׁאֵין לִסְתוֹר אוֹתוֹ בטון לא מראה יכולת להעביר מי דרך הנקבובית שלהם תחת לחץ, מיועד על ידי האות "W" ו- המספרים מ 2 עד 20. מהנתונים עולים לחץ המקסימאלי של מים, אשר מקיים את הבטון. התנגדות המים חשוב מאוד בבניית בריכות שחייה, מיכלי מים, מבנים תת קרקעיים מתחת למים. עבור מבנים קונבנציונליים המשמשים סימן בטון עמיד למי W2 או W4 /

מארק בטון כפור מראה כמה מחזורים של הקפאה להפשרה, בטון שיכול לעמוד לחות במצב הרווי ללא אובדן משמעותי של כוח (הפחתה שמותר כוח - 5%). שקובע את האות "F" לבין מספר בין 50 ל -300, הספרה מציינת את מספר מחזורי הפשרת הקפאה, שבמהלכו הכח הוא לא הוריד.

בכיתה בטון - אינדיקטור שלוקח בחשבון מרווח של בטון באיכות שגיאה עם הסתייגות אחת שלפחות 95 אחוז כוחה יתאים נורמטיבית. זהו מעמד הבטון מראה חוזק בפועל.

סימני קונפורמיות שולחן וכיתות בטון

יחס בכיתה ו כיתה של בטון ניתן בטבלה שלהלן:

עמידה בכיתה, התנגדות כפור ועמידות למים

ככל הכיתה של כוח, כך עולה התנגדות פרוסט ועמידות למים. ההתכתבות בין מאפיינים אלה ציונים סטנדרטיים של בטון מוצגים בטבלה:

התנגדות פרוסט ועמידות למים בטון ניתן לשפר באמצעות תוספים מיוחדים.

בהתאם ליישום המשמש ביטון בבטון סימנים שונים בטון: ככל הדרישות לחוזק, כך עולה הכיתה. הטבלה הבאה מציגה התכתבות בין בטון סימן בכיתה ויישומם.

המאפיין העיקרי של בטון הוא חוזק הלחיצה שלו - מאפיין זה בא לידי ביטוי המותג בטון. אבל בדרגת חוזק בטון אינו מיידי, הבטון מתחזק בתוך ארבעה שבועות.

בטון - חומר אבן אשר נוצר על ידי ההתמצקות של תערובת הבטון. תערובת הבטון ליציקת יסודות מונוליטי מורכבת מעורב בשיעורים מסוימים של מלט, חול, חצץ ומים.

במאמר זה, נתמקד הערך של בטון בהכנה עצמית והורה בטון מוכן מעורב עבור הקרן.

התנגדות פרוסט - מאפיין חשוב של בטון, אשר מראה כיצד מחזורים רבים של הקפאה להפשרה הוא יכול לעמוד לאבד לא יותר מ 5% מהכוח שלו. הגדלת הכיתה של בטון ושימוש תוספים מיוחדים להגדיל את התנגדות הכפור.

תאריך פרסום: 2014/10/27 15:25:29

שימוש בחומרים מאתר "בנה במו ידיכם" הוא היחיד המותר בתנאי שהם מכילים לקישור פעיל למקור.

חוגים ו כיתה של בטון. טבלת סיכום (B-C-M).

בכיתת בטון (B) - להבין חוזק לחיצה הבטון והוא נקבע לפי הערכים של מ .5 עד 120, מראים כי הלחץ לעמוד ב megapascals (MPA), בהסתברות של 95%. לדוגמה, B50 כיתה בטון עולה כי הבטון ב 95 מקרים מתוך 100 לעמוד בלחץ דחיסה של עד 50 מגפ"ס.

על פי חוזק הבטון דחיסה מחולקת למעמדות:

הכיתה של חוזק בטון על מתח צירי

המיועד "Bt" ומתאים את עוצמת הבטון במתח צירי עם ביטחון 0.95 מגפ"ס ומקובל בטווח של בין 0.4 ל Bt Bt 6.

יחד עם הכיתה של חוזק הבטון כמו סימן מוגדר מסומן באות לטינית "M". המספרים מייצגים את חוזק לחיצה ב kgf / ס"מ 2.

ההבדל בין הסימן לבין המעמד בטון לא רק כוח יחידות (MPA kgf / ס"מ 2), אך אישור ערבויות כוח זה. כיתת הבטון מבטיחה כוח אבטחת ה 95% בשימוש להחתים ערך הכח הממוצע.

שקבע המכתב "C". דמויות המאפיינות את איכות הבטון: ערך ההתנגדות של כוח הרגולטורים / המובטח (דחיסה צירית, N / mm 2 (MPA)).

לדוגמה, C20 / 25: 20 - ערך התנגדות רגולטורית FCK, N / mm 2, 25 - מובטח fc חוזק הבטון, Gcube, N / mm 2.

השימוש בבטון כפונקציה של חוזק

עוצמת הממוצע של הבטון (R) של כל קבוצה נקבעת על מקדם וריאציה סטנדרטית. עבור נ בטון מבני = 13.5%, עבור בידוד נ בטון = 18%.

איפה V - כיתה בטון ערך מגפ"ס;

0.0980665 - מקדם המעבר מגפ"ס כדי ק"ג / ס"מ 2.

הטבלה של כיתות התכתבות וציוניות

כל החומרים המוצגים באתר, הם לעיון בלבד גישוש בטבע ולא יכולים להיחשב הוראה ישירה לשימוש. מצב כל הוא פרט דורש חישובים משלו, ואחרי זה אתה צריך לבחור את הטכנולוגיה המתאימה.

אל תיקח החלטות חפוזות. זכור כי מה שעבד אחרים, בסביבה שלך לא יפעל.

מנהל של האתר הזה ואת מחברי המאמרים אינו אחראי לכל ניזק והשלכות שעלולות להתעורר בעת שימוש בחומרים באתר.

באתר עשוי להכיל תוכן אסור לצפייה לאנשים מתחת לגיל 18 שנים.

חוגים ו כיתה של בטון

בעת בחירת תערובת בטון, כל מתמודדים עם השאלה, אילו סוגים מתאימים יותר לשימוש פרויקט ספציפי. כל מאפיינים בודדים שונים, השימוש תחומי. למעשה, הם נועדו כדי להפנות תערובות בטון פי המאפיינים הייחודיים שלהם, זה האינדיקטורים איכות העיקרית הקשורים עמיד. כדי להתמצא בכיתות להחתים חומר, יש טבלה המתארת ​​את כל הפרמטרים של המין בפרט.

כוחו של התערובת תלוי ביחס של רכיבים כראוי בגודל מושפע מגורמים אחרים. אלה כוללים מים באיכות, חול, שינויים קלים בטכנולוגיה בתהליך הבישול, במיוחד לשפוך נחת תנאים. זו סיבת סימונים דומים עשויים להיות כוח בלתי שוויוני.

רמה של חוזק, תוך התחשבות בגורמים הנ"ל, המכונית בכיתה. פרמטר זה הוא הערך המותר של הידרדרות אפשרית באיכות, ובלבד כוח מוגדר. בכיתה העידה בבניית מסמך פרויקט. חשוב לתאם מאפיינים - בשביל זה יש טבלאות מיוחדות.

מותג בעיקר תלוי בכמות של מלט בתמהיל הבטון. בטון עם מספר גבוה יותר הוא יותר קשה להשתמש - ככל שהערך גבוה יותר, כך יקטן בתקופה של התמצקות. בעת הבחירה חשובה לבחור את התאימות הנכונה של המחיר והאיכות. בדקו את החוזק יכול להיות במבחנת שיטת הורסות - הנחה הוא דגימות עיתונות דחיסה חזקה.

הקריטריון העיקרי שקבע את הסימן הנדרש - הסוג של הבנייה המיועדת. לעבודות הכנה על ידי מזיגת הבסיס, עבודות בכביש באמצעות M-100, M-150. המפורסם ביותר הוא נחשב M-200, היקף השימוש הוא די רחב - בניית מדרגות, קירות תומכים, לשפוך את הבסיס.

כדי למלא בסיסים מונוליטי רצוי להשתמש M-350 - A מסוגל בטון לעמוד בעומסים משמעותיים. M-250, M-300 לסגת בהדרגה מהשוק של חומרי בניין, הם ביניים בשימוש לעתים רחוקות. תיוג בטון גבוהה המשמש לבניית מבנים הידראוליים, סכרים - או במילים אחרות, מבנים, חשופים ללחץ גדול מתמיד, שאליו דרישות מיוחדות.

חוגים לייצג את האות הלטינית "B", האיור מציג את העומס הבא megapascals, המהווה את העמדה הקונקרטית 95% מהמקרים. הספקטרום של המעמדות מלא בטווח של 3.5 - 80 מגפ"ס. בולים כונו על ידי האות "M", הדמות מראה כיצד המלט בתמהיל בטון מוכן. ייעוד סימן מפענח כוח הגבול, אשר נמדד kgf / cm2.

חוזק גבוה - הראשי בקביעת האיכות, ולכן הערך הגבוה - את התערובת היא יקרה.

ההבדל בין המעמדות ומותגים

במבט ראשון, כדי להפוך ולהשתמש באותו מעמד קביעת הקריטריון, אך ישנם הבדלים משמעותיים ביניהם. ראשית מציג מאפיינים טכניים ממוצעים של החומר, הרמה השנייה מגדירה את הכח של החומר במהלך מבצע. למעשה, תיוג מציין כמה מלט הרבה שוהה תערובת זו, מספר הכיתה מציין מה העומס המרבי עומד הבנייה 90-95% מהמקרים. פרמטרים אלה תלויים זה בזה, ההתכתבות שלהם יכולה להיקבע על ידי שולחן מיוחד.

קודם כל, היא קובעת את חוזק הלחיצה. מחוון מבטיח כי במהלך מבצע החומר יהיה לעמוד בלחץ מסוים, אשר מכיל ליד האות "B" השגיאה האפשרית megapascals של 13.5% (מקדמים שונה). הגורמים הבאים משפיעים על החוזק:

  • כמות המלט - כמה שיותר המלט כלול בתערובת, מהר יותר הוא מתקשה והופך חזק.
  • יחס מים-צמנט - כמויות גדולות של מים מוביל להיווצרות של נקבוביות, אשר מפחית את הכוח.
  • פעילות מלט - מבנים חזקים עשויים בטון חוזק גבוה.
  • מידת הדחיסה של תערובת בטון - טכניקת ערבוב נאה ושיטת שימוש דחף רטט turbosmeshivaniya להגדיל באופן משמעותי את מידת חוזק הבטון המוגמר.
  • חומרי מילוי איכות - זיהומי הוספה (חימר, תוספות קנס) מוביל לירידה בחוזק של הרכב.

סימון תלוי צפיפות, איכות הרכיבים המשמשים ואת יחס מים-צמנט. שוליים הפרמטר האחרון - מ .3 על 0.5. הגדלה במדד פירושה מאפייני חוזק חומרים נמוכים. ישנם מספר סוגים של מותגים - כוח, כפור-התנגדות, התנגדות המים.

הם בטווח של M-50 כדי M-1000, מראה את חוזק לחיצה הממוצע פירושו סוג מסוים של מלט, אשר שימש להכנת תערובת בטון, היחס של כל מרכיבי הפתרון ואת הזמן של מיצוק מוערך. תאימות עם מספר מסוים של טבלאות ניתן למצוא את הפרמטרים הנ"ל.

עוד פרמטר חשוב כי משפיע ישירות על איכות החומר. תשומת לב מיוחדת מוקדשת לו בפיתוח פרויקטים באזורים קרים. טמפרטורות נמוכות השפעה מזיקה על בטון, להרוס את המבנה. רטיבות הזנת פני השטח, חודרת את הנקבוביות של החומר לאחר ההקפאה לגידול בנפח. תהליך הקפאה-הפשרה רציפה גורם להופעת סדקים הקטנים שבסופו של דבר מורחב.

חומר פרוסט עמיד מתקבל באמצעות תוספים כימיים מיוחדים למלא פתרון בכמות מצוינת ההוראות. חומרים אלה יש להם סימון, קיים מגוון של מ F-50 ל- F-1000. המחוון ליד האותיות מראה כיצד מחזורים רבים של פשרה מקפיאה יכולים להעביר חומר מבלי לפגוע באיכות המאפיינים המקוריים.

הוא מתאר את היכולת של חומר לעמוד בפני ההשפעות השליליות של לחות. תצוגה תשודר מן ערכי הכח אחרי מחזורי הרטבה-ייבוש מספר, מה שהופך יחס של כוח לפני ואחרי הבדיקה. מחוון הוא בטווח מ W-2 ו- W-200, שבו הדמות - לרמה המותרת של לחץ מים. הערך הגבוה יותר, את התמהיל, יקרה יותר את העלות הטובה יותר.

ראשית, הבחירה תלויה במאפיינים של פרויקט המתוכנן, תנאי הגודל ומזג אוויר שלה - במקרה זה, אתה צריך לשים לב לתכונות נוספות, יכולת להתנגד להשפעות שליליות. התמקדות ערך כוח, להשאיר מרווח קטן, הפרת הפתרון הטכנולוגי מפחיתה את מספר המספר הנקוב.

על ידי ביצוע המלצות אלה, אתה יכול לפשט את הבעיה של בחירת החומר הנכון:

  • עבור העבודות המקדימות, עניבות, קרן למלא תת-רצפתי בניינים להשתמש בטון עמיד פחות - אל M-150, כולל.
  • M-200 - אחד השכיח ביותר, עבור אותה עבודה, משמש לבניית מדרגות, קירות.
  • M-300 - האפשרות הטובה ביותר מן השיקולים איכות-מחיר ביחס. היקף היישום הוא מאוד רחב - לוח, רצועת יסודות, קירות, גדרות.
  • M-350 הוא מתאים לבנות מגדלים, מאגרים מלאכותיים, בייצור בטון. מחומר זה נותן בסיס מוצק מאוד, הוא מעולה מילוי בשיטת הערימה.
  • M-400 הוא הכרחי בבנייה על האזורים הבעייתיים, בניית בניינים עם מרתפים, בניית מרתפים. הפעילות התעשייתית משמשת לבניית מתקני אחסון, גשרים.

תיוג - אינדיקטור המשוער, המאפיינים הטכניים הממוצע של החומר, ואילו סיווג ידי 90-95% מבטיחה עמידה בפרמטרים הנדרשים. המאפיינים בודדים לראשונה על ידי שלושה מאפיינים - כוח, התנגדות קרה, עמידות במים, מיועדים על ידי האותיות M, F, W, בהתאמה.

הבחירה של תערובת הבטון תלויה באופי של הפרויקט, גודלו של המבנה המוצע, מטרתו, תנאים חיצוניים.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

− 7 = 2