מחלקה כוח בטון

סמן ומעמד של בטון

כיתה בטון לפי כוח הוא אינדיקטור לכוח הדחיסה שלו, מסומן על ידי האות "M" ומספר בין 50 ל 1000. המספר מראה את העומס המרבי המותר כי הבטון של המותג הזה יכול לעמוד (ב kgf / cm 2). מארק קובע את הכוח הנורמטיבי של בטון (בתנאים אידיאליים).

המותג התנגדות מים מראה את היכולת של בטון לא להעביר מים דרך הנקבוביות בלחץ, מיועד על ידי האות "W" ו דמויות מ 2 עד 20. הנתונים מראים את לחץ המים המרבי בטון יכול לעמוד. עמידות מים חשובה מאוד בבניית בריכות שחייה, מיכלי אחסון מים, מבנים תת-קרקעיים ותת-קרקעיים. עבור מבנים קונבנציונליים, בטון עם סימן התנגדות מים של W2 או W4 /

כיתה בטון לפי ההתנגדות כפור מראה כמה מחזורים של הקפאה והפשרה שיכולים לעמוד בטון במצב של רוויה עם לחות ללא אובדן משמעותי של כוח (הפחתה מותרת בכוח - 5%). מסומן על ידי האות "F" ואת מספר 50-300, מספר מציין את מספר הקפאת והפשרה מחזורים, שבמהלכם כוח לא לרדת.

סוג בטון - זהו מדד המביא בחשבון את השגיאה המותרת באיכות תערובת הבטון, בתנאי שלפחות 95% מהמקרים כוחו יהיה תואם לנורמטיבית. כלומר, המעמד של בטון מראה את כוחו האמיתי.

טבלה של התאמה של מותגים וקבוצות של בטון

היחס בין המעמד לבין המותג של בטון נתון בטבלה:

התכתבות מחלקה, כפור והתנגדות מים

ככל שכיתה חוזק גבוה יותר, כך ההתנגדות לכפור והתנגדות למים גבוהים יותר. ההתאמה בין המאפיינים הללו עבור ציוני בטון סטנדרטיים ניתנת בטבלה:

ההתנגדות כפור עמידות מים של בטון ניתן להגדיל את השימוש של תוספים מיוחדים.

בהתאם לתחום היישום בטון בטון של מותגים שונים משמש: ככל הדרישות כוח, גבוה יותר את הסימן צריך להיות. הטבלה שלהלן מציגה את ההתאמה בין הכיתה, את דרגת הבטון ואת שטח היישום.

המאפיין העיקרי של הבטון הוא כוח הדחיסה שלו - מאפיין זה משתקף בציון הבטון. אבל כוח וינטאג 'מושגת על ידי בטון לא בבת אחת, את הבטון בהדרגה צובר כוח בתוך ארבעה שבועות.

בטון הוא חומר אבן הנוצרת כתוצאה של מיצוק של תערובת בטון. תערובת הבטון לשפוך בסיס מונוליטי מורכב מלט, חול, חצץ ומים מעורבים בפרופורציות מסוימות.

מאמר זה יתמקד העלות של בטון מוכן עצמית והזמין בטון מוכן עבור קרן.

ההתנגדות הקרה היא מאפיין חשוב של בטון, אשר מראה כמה מחזורי הקפאה והפשרה זה יכול לעמוד, לאבד לא יותר מ 5% מכוחו. הגדלת המותג של בטון ושימוש תוספים מיוחדים להגביר את ההתנגדות כפור.

תאריך פרסום: 2014/10/27 15:25:29

השימוש בחומרים של האתר "בנה עם הידיים שלך" מותר רק אם אתה מקשר קישור היפרטקסט פעיל למקור.

כיתות בטון

הרעיון של ציון כיתה בטון עבור כוח

סוג בטון - מאפיין נומרי של כוח דחיסה (ב MPA), עם ביטחון מובטחת של 95%.

ההתאמה בין הכיתות והמותגים בהתאם ל- GOST 26633-91 עם מקדם סטנדרטי של וריאציה של 13.5% מובא בטבלה 1.

הבטון מאופיין בתחילה תחת חוזק נמוך ובתנאים נורמליים הוא רוכש 60-80% של חוזק המותג רק לאחר 7-14 ימים.

לוח 3. היחס בין מרכיבי בטון עם מלט M 500

אינדיקטור חשוב מאוד הוא היחס בין מים למלט. מלט הוא מסוגל להגיב עם ¼ של המסה של מים ממשקל שלה. לתת ב

תערובת של פלסטיות משמש עד 40-70% של מים לפי משקל של מלט. עודף מים נשאר בבטון קפוא במצב חופשי ולאחר מכן מתאדה, יצירת micropores, מחלישה אותו, מקטין את כוחו.

יסודות הטכנולוגיה של ייצור בטון

• מינון מרכיבי התערובת;

• זמן ערבוב ופרמטרים אחרים.

שיטות לקביעת ההתאמה של בטון לשיעור מסוים

התאימות של הבטון שנרכש לכיתה המצוינת בתיעוד מאומתת במעבדות מיוחדות על ידי דחיסה של קוביות או צילינדרים שיוצרו מתערובת בטון עם לחץ מיוחד.

ההליך לקיחת דגימות והתכוננות לניתוח:

1. שלוש או ארבע צורות עץ עם תאים של 15x15x15 ס"מ או 10x10x10 ס"מ הם טרומיים;

2. לפני לקיחת דגימות, התבניות צריך להיות רטוב. זה הכרחי כי עץ יבש אינו לוקח לחות מן הבטון, אשר משפיע על תהליכים של הידרציה של מלט;

3. הדגימה מתרחשת בעת פריקת בטון ישירות ממגש מערבל הבטון;

4. התבניות המלאות מוקלטות בקפידה עם פטיש או תפור בחיזוק. הליך זה מבוצע כדי לדחוס את התערובת, להסיר עודף אוויר;

5. דגימות יצוק נשמרים בטמפרטורה של כ 20 ° C ולחות של כ 90% במשך 28 ימים.

כדי לבסס את כוחם של מבנים טרומיים, שיטות בדיקה בלתי הרסנית משמשים לרוב. אלה הן שיטות עקיפות המבוססות על הגדרת אינדיקטורים פיזיים הקשורים לחוזק תלות המתאם.

מעבדות מיוחדות רבות למדוד את כוחו של בטון באתרם באמצעות אחת השיטות הבאות:

• גמישות אלסטית עם שימוש בסקלרומטר וכו '.

תחומי היישום של סוגים שונים של בטון

היישום העיקרי של מחלקה זו של בטון הוא במהלך עבודות הכנה לפני שפיכת רצועות הבסיס ("בטון") או לוחות מונוליטי. כדי לעשות זאת, כרית חול הוא שפך בשכבה דקה של תערובת בטון. לאחר התקשות מלאה של השכבה, עבודות החיזוק מתבצעות. תחום נוסף של היישום של מחלקה בטון B7.5 - סלילת כבישים.

הוא משמש בעיקר:

• בעבודת הכנה לפני שיזוף לוחות יסוד מונוליטיים;

• לייצור המגהץ הרצפה;

• כאשר שופכים יסוד למבנה קטן;

• בבניית כבישים;

• עבור מסלולי בטון.

הבטון של המעמד הזה הוא המבוקש ביותר. כוחה מאפשר לנו לפתור את רוב משימות הבנייה:

• מילוי של צלחת, סרט וקרן יסוד;

• ייצור של המגהץ הרצפה, קירות תמך, מדרגות בטון, פלטפורמות, שבילים, שבילים ולוחות הכביש.

בכיתת בטון זו יושמה על ידי שפיכה:

• לוחות נטענים;

מדרגות ומבנים אחרים.

הוא משמש גם לארגון של שטחי בטון, שטחים ונתיבים.

מרווח הבטיחות של כיתת הבטון יכול לשמש:

• שפיכה של סוגים שונים של יסודות (ערימת גריל, צלחת, קלטת);

• בניית קירות מוצקים של גורדי שחקים;

• ייצור של גדרות סרטים, לוחות, תריסים, מדרגות ומבנים אחרים.

כוח גבוה של בטון B25 מאפשר לו לשמש בבניית מבנים גדולים ומבנים, יסודות מונוליטי וקירות, לוחות, קורות, עמודות ומבנים אחרים עם עומסים כבדים. זה מן זה בטון כי רוב מוצרי בטון מיוצרים. תחום נוסף של היישום של בטון זה הוא ייצור של פאג לוחות Aerodrome מסוגל לעמוד המון קיצוניים.

מחלקה הבטון B30 במהירות תופס, יש עמידות גבוהה של פרוסט ו מקדם מוגבר של התנגדות מים. לכן, הוא משמש לרוב להכנת מבנים עם דרישות מיוחדות:

• מוצרי בטון מיוחדים ובלט בטון: קערות של אגנים, קורות, מוטות, עמודות ומוצרים אחרים בעלי חוזק מוגבר.

לבניית בתים פרטיים B30 בטון כמעט שלא נעשה שימוש.

בטון באיכות גבוהה משמש לעתים נדירות. היישום שלהם מוסדר על ידי דרישות מיוחדות הקשורות לתנאים נוספים של המבצע של מבנים. של בטון אלה מיוצרים:

• מוצרי בטון-ברזל למטרו;

• סכרים ומבנים הידראוליים אחרים;

• בטון מזוין בעל מאפייני כוח מוגברים.

עלות משוערת של בטון של כיתות עיקריות

• פעולות טעינה ופריקה - בהתאם לנפח;

• תחבורה בקילומטר.

בממוצע, המחירים ברוסיה אינם שונים באופן משמעותי. לדוגמה, העלות של 1 m3 של בטון מסחרי של סוגים שונים ניתן בטבלה 4.

העלות הסופית של בטון יכול להשתנות עם הרכישה של מגרשים גדולים, את הזמינות של הנחות קידום מכירות מחוץ לעונה.

כיתות וציונים של בטון

בעת בחירת תערובת בטון, אחד מתמודד עם השאלה אילו סוגים מתאימים במיוחד עבור יישום בפרויקט מסוים. כל אחד מהם מכובד על ידי תכונות הפרט שלו, תחומי השימוש. למעשה, הם נועדו לייעד תערובות בטון על פי מאפיינים ייחודיים, אלה הם האינדיקטורים האיכותיים העיקריים הקשורים כוח. על מנת לנווט בכיתות, סימני חומר, יש טבלאות עם תיאור של כל הפרמטרים מסוג מסוים.

כוח התערובת תלוי ביחס הנכון של רכיבים, גורמים אחרים להשפיע. אלה כוללים את איכות המים, החול, שינויים קלים בטכנולוגיה במהלך תהליך ההכנה, מאפייני ההתמצקות, תנאי ההתקנה. לכן סימונים דומים יכולים להיות בעלי עוצמה שונה.

רמת הכוח, בהתחשב בגורמים המפורטים, נקראת כיתה. פרמטר זה הוא הערך המותר של הידרדרות אפשרית של איכות, בתנאי שהכוח שווה לערך שצוין. במסמכי העיצוב של הבנייה לציין את הכיתה. חשוב לקשר נכונה מאפיינים - בשביל זה יש טבלאות מיוחדות.

מארק תלוי בעיקר בכמות המלט בתערובת הבטון. בטון עם המספר הגבוה ביותר הוא יותר קשה להשתמש - גבוה יותר את הערך, פחות את תקופת ההקפאה. בעת בחירת זה חשוב לבחור את מחיר האיכות הנכון. חוזק ניתן לבדוק בתנאי מעבדה על ידי שיטה שאינה הרסנית - ההנחה היא כי הדגימות נדחסים על ידי לחיצה חזקה.

הקריטריון העיקרי, לפיו נקבעים עם המותג הנדרש - סוג המבנה המוצע. עבור עבודות הכנה בעת שפיכת הקרן, עבודות כביש להשתמש M-100, M-150. המפורסם ביותר הוא M-200, היקף אשר רחב למדי - בניית מדרגות, קירות תומכים, קרן לשפוך.

כדי למלא בסיסים מונוליטי רצוי להשתמש M-350 - A מסוגל בטון לעמוד בעומסים משמעותיים. M-250, M-300 לסגת בהדרגה מהשוק של חומרי בניין, הם ביניים בשימוש לעתים רחוקות. תיוג בטון גבוהה המשמש לבניית מבנים הידראוליים, סכרים - או במילים אחרות, מבנים, חשופים ללחץ גדול מתמיד, שאליו דרישות מיוחדות.

חוגים לייצג את האות הלטינית "B", האיור מציג את העומס הבא megapascals, המהווה את העמדה הקונקרטית 95% מהמקרים. הספקטרום של המעמדות מלא בטווח של 3.5 - 80 מגפ"ס. בולים כונו על ידי האות "M", הדמות מראה כיצד המלט בתמהיל בטון מוכן. ייעוד סימן מפענח כוח הגבול, אשר נמדד kgf / cm2.

חוזק גבוה - הראשי בקביעת האיכות, ולכן הערך הגבוה - את התערובת היא יקרה.

ההבדל בין המעמדות ומותגים

במבט ראשון, כדי להפוך ולהשתמש באותו מעמד קביעת הקריטריון, אך ישנם הבדלים משמעותיים ביניהם. ראשית מציג מאפיינים טכניים ממוצעים של החומר, הרמה השנייה מגדירה את הכח של החומר במהלך מבצע. למעשה, תיוג מציין כמה מלט הרבה שוהה תערובת זו, מספר הכיתה מציין מה העומס המרבי עומד הבנייה 90-95% מהמקרים. פרמטרים אלה תלויים זה בזה, ההתכתבות שלהם יכולה להיקבע על ידי שולחן מיוחד.

קודם כל, היא קובעת את חוזק הלחיצה. מחוון מבטיח כי במהלך מבצע החומר יהיה לעמוד בלחץ מסוים, אשר מכיל ליד האות "B" השגיאה האפשרית megapascals של 13.5% (מקדמים שונה). הגורמים הבאים משפיעים על החוזק:

  • כמות המלט - כמה שיותר המלט כלול בתערובת, מהר יותר הוא מתקשה והופך חזק.
  • יחס מים-צמנט - כמויות גדולות של מים מוביל להיווצרות של נקבוביות, אשר מפחית את הכוח.
  • פעילות מלט - מבנים חזקים עשויים בטון חוזק גבוה.
  • מידת הדחיסה של תערובת בטון - טכניקת ערבוב נאה ושיטת שימוש דחף רטט turbosmeshivaniya להגדיל באופן משמעותי את מידת חוזק הבטון המוגמר.
  • חומרי מילוי איכות - זיהומי הוספה (חימר, תוספות קנס) מוביל לירידה בחוזק של הרכב.

סימון תלוי צפיפות, איכות הרכיבים המשמשים ואת יחס מים-צמנט. שוליים הפרמטר האחרון - מ .3 על 0.5. הגדלה במדד פירושה מאפייני חוזק חומרים נמוכים. ישנם מספר סוגים של מותגים - כוח, כפור-התנגדות, התנגדות המים.

הם בטווח של M-50 כדי M-1000, מראה את חוזק לחיצה הממוצע פירושו סוג מסוים של מלט, אשר שימש להכנת תערובת בטון, היחס של כל מרכיבי הפתרון ואת הזמן של מיצוק מוערך. תאימות עם מספר מסוים של טבלאות ניתן למצוא את הפרמטרים הנ"ל.

עוד פרמטר חשוב כי משפיע ישירות על איכות החומר. תשומת לב מיוחדת מוקדשת לו בפיתוח פרויקטים באזורים קרים. טמפרטורות נמוכות השפעה מזיקה על בטון, להרוס את המבנה. רטיבות הזנת פני השטח, חודרת את הנקבוביות של החומר לאחר ההקפאה לגידול בנפח. תהליך הקפאה-הפשרה רציפה גורם להופעת סדקים הקטנים שבסופו של דבר מורחב.

חומר פרוסט עמיד מתקבל באמצעות תוספים כימיים מיוחדים למלא פתרון בכמות מצוינת ההוראות. חומרים אלה יש להם סימון, קיים מגוון של מ F-50 ל- F-1000. המחוון ליד האותיות מראה כיצד מחזורים רבים של פשרה מקפיאה יכולים להעביר חומר מבלי לפגוע באיכות המאפיינים המקוריים.

הוא מתאר את היכולת של חומר לעמוד בפני ההשפעות השליליות של לחות. תצוגה תשודר מן ערכי הכח אחרי מחזורי הרטבה-ייבוש מספר, מה שהופך יחס של כוח לפני ואחרי הבדיקה. מחוון הוא בטווח מ W-2 ו- W-200, שבו הדמות - לרמה המותרת של לחץ מים. הערך הגבוה יותר, את התמהיל, יקרה יותר את העלות הטובה יותר.

ראשית, הבחירה תלויה במאפיינים של פרויקט המתוכנן, תנאי הגודל ומזג אוויר שלה - במקרה זה, אתה צריך לשים לב לתכונות נוספות, יכולת להתנגד להשפעות שליליות. התמקדות ערך כוח, להשאיר מרווח קטן, הפרת הפתרון הטכנולוגי מפחיתה את מספר המספר הנקוב.

על ידי ביצוע המלצות אלה, אתה יכול לפשט את הבעיה של בחירת החומר הנכון:

  • עבור העבודות המקדימות, עניבות, קרן למלא תת-רצפתי בניינים להשתמש בטון עמיד פחות - אל M-150, כולל.
  • M-200 - אחד השכיח ביותר, עבור אותה עבודה, משמש לבניית מדרגות, קירות.
  • M-300 - האפשרות הטובה ביותר מן השיקולים איכות-מחיר ביחס. היקף היישום הוא מאוד רחב - לוח, רצועת יסודות, קירות, גדרות.
  • M-350 הוא מתאים לבנות מגדלים, מאגרים מלאכותיים, בייצור בטון. מחומר זה נותן בסיס מוצק מאוד, הוא מעולה מילוי בשיטת הערימה.
  • M-400 הוא הכרחי בבנייה על האזורים הבעייתיים, בניית בניינים עם מרתפים, בניית מרתפים. הפעילות התעשייתית משמשת לבניית מתקני אחסון, גשרים.

תיוג - אינדיקטור המשוער, המאפיינים הטכניים הממוצע של החומר, ואילו סיווג ידי 90-95% מבטיחה עמידה בפרמטרים הנדרשים. המאפיינים בודדים לראשונה על ידי שלושה מאפיינים - כוח, התנגדות קרה, עמידות במים, מיועדים על ידי האותיות M, F, W, בהתאמה.

הבחירה של תערובת הבטון תלויה באופי של הפרויקט, גודלו של המבנה המוצע, מטרתו, תנאים חיצוניים.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

11 + = 21