שלושה כיוונים שסתום עם כונן חשמלי

שלושה כיוונים שסתום עם כונן חשמלי: סוגי פונקציות

כיום, לא ניתן לדמיין ללא איזון של מערכת החימום, שסתומים שסתומי הבקרה. לפיכך שסתום תרמוסטטי - שסתום ויסות זה פועל שני תפקידים: היא מספקת על טמפרטורה נוחה בחדר, וגם מנטרת את החיסכון באנרגיה. יצוין כי שסתום הבקרה המשולשת עם כונן חשמלי יכול להיות מותקן על כל גוף קירור נתון, כמו גם את הסניף כולו המספק נוזל קירור אל הרדיאטורים השונים. יש עם שסתומים כאלה ההזדמנות להשיג טמפרטורת אוויר מקורה נוחה, כמו גם מצבי יום והלילה להגדיר. כאשר הטמפרטורה יורדת מתחת מסוים, ברדיאטור להפיץ נוזל קירור, מה שמוביל לחיסכון באנרגיה על ידי שלושים אחוזים.

כל השסתומים מיועדים למערכות דו צינור מחולקים 2 קבוצות - ללא מוקדמת מוגדרת מראש. ברור, שסתום תרמוסטטי המשולש ללא-הגדרה מראש מבטיח כי בעצם כל הרדיאטורים של המשכים יהיו שווים את זרימת נוזל הקירור. במקרה זה, זה חייב להיות מותקן במקום הראשון, תלוי בחום החדר, אשר חייב להיות מתוגמל. כתוצאה מכך, יותר כלכלית יתרון לשימוש שסתום ממונע משולש עם presetting.

זכור כי ההגדרה מתבצעת בעזרתם קל מאוד בגלל הערכים ממוקמים על ראש השסתום יכול לפקח בקלות ולחשוף את הטמפרטורה הרצויה.

יש גם הגדרות אפשרות חלופיות דרך השסתום הממוקם בנקודת יציאת הרדיאטור, למרות ששיטה זו היא קצת יותר מסובך. מתחילת הצורך שלו לסגור לחלוטין, ולאחר מכן לפתוח את המספר הדרוש של מהפכות, ברור כי במקרה זה, כדי להפוך את השליטה היא בעייתית. כתוצאה מכך, רב שסתומות כאלה לא מוגדרים, אשר מוביל את זרימת נוזל קירור מיותרת.

בחירת שסתום משולש עם כונן חשמלי

לאחרונה, השוק מציע מגוון גדול של שסתומי בקרה, אין לשכוח כי לא כל ציוד מתאפיין באיכות מעולה. לפיכך, שסתום ממונע המשולש Danfoss נועד לספק חלוקת זרימה מרחוק בקרב כל המשתמשים עם בדרגה הגבוהה ביותר של יעילות. מלא משאית שילוב שסתום של הילוך זה עם כונן חשמלי - חבר להסדרה שיש 19raquo «; ומספק פונקצית איזון אוטומטית.

למה אנחנו צריכים שסתום משולש עם כונן חשמלי?

זהו הפתרון הבסיסי ביותר ליצירת מים חמים ונוח. שסתום אלה משמשים טובים ביותר במערכות צינור stoyakovyh, כפי שהם מספקים את ההתקנה של סגירת האתר וחיבור נוח למכשיר הנדרש. כזה שסתום משולש עם כונן חשמלי הוא פשוט במבצע וחיוני לשימוש בטוח של מים חמים. יש לה ידית מצוידת במערכת נעילה.

המעניין ביותר הוא השימוש של השסתום, אשר ציר ראש תרמוסטטי בניצב לקיר. יצוין כי יחידות הרדיאטור עם מאפיינים הידראוליים ציוד דומה נקבעו פרש לחצים בין הצינורות בתמורה ואספקה ​​בחלק הנעילה. הם תלויים זרימת נוזל הקירור, אשר ממוקמת המשכים, ההגדרות על דולף, בנוסף, את המאפיינים ההידראוליים של מכשירי חימום ישיר.

שסתום זה מיועד חימום תת רצפתי ומים חמים. לכן הוא יכול לשמש גם לחימום.

המטרה העיקרית של שסתום תרמוסטטי היא זרמי דילול נוזליים בטמפרטורות שונות עבור הופעתו במוצא של הטמפרטורה הנדרשת של התערובת.

כתוצאה מכך, זה יכול להיות דילול עם מים חמים וקר אספקת המים החמה לשקע ברז כדי לקבל טמפרטורת מים יציבה חמישים מעלות. אבל עבור תת רצפתי דילול צנרת החזרת נוזל קירור שמקורם בספקים חום מקו ההזנה (להשיג טמפרטורה של שלושים מעלות).

אלמנטים של מכשירי החייאה - שלושה כיווני שסתום ESBE

ESBE הסוג שהסתום המשולש - רק אחד המרכיבים של מערכות תומכות חיים בבית מגורים. מצד אחד, זהו עיצוב פשוט. מאידך, יש לו משימה חשובה ברשתות הנדסה. ביקוש יוצר אספקה. בשוק קיימים דגמים רבים שהוצגו על ידי יצרנים שונים. ביצועים טובים מאופיינים שסתום משולש, נמכר תחת שם המותג ESBE.

שלושה כיוונים שסתום סיבובי ESBE

השסתום המשולש הוא מכשיר המסדיר במערכות צנרת עם מדיום עבודה נוזלי. במילים פשוטות, מובנה בתוך העיצוב של רשת חימום, זה ישמש מוכר כל - שסתום ערבוב כי בוררים או מערבב תזרימי. התקנת השסתום מאפשרת לפתור מספר בעיות מעשיות:

 • הפניית נחלים שמקורם צינורות שונים.
 • השיג טמפרטורת הנוזל הרצויה על ידי ערבוב זרימה חמה וקרה.
 • הכנת הסילון בטמפרטורה קבועה על ידי ניתוב דינאמי.

מסובך? רק במבט ראשון. על מנת להבין את פעולת המכשיר, לשקול תכונות העיצוב שלה.

שסתום הערבוב המשולש שיש חבר התאמה אשר ממשמש מוט או כדור. המוט נע אנכית, הכדור - על צירו. מאז החבר להסדרת התנועה לא יכול לחסום את הזרימה לחלוטין של הנוזל עובד, הערבוב שלה מתרחש, ולחלוקה מחודשת. הדגמים הפשוטים - הברז רגיל. היתרון העיקרי שלהם - מחירים נמוכים ופשטות מבנית. החיסרון - חוסר היכולת לייצב את הטמפרטורה הפלט. למרות החסרונות, המנוף ניתן להתקין מערכות החימום מהסוג "קומות החמות". כעת דמיינו שסתום שסתום עם חשמל. עיצוב זה כבר תפקודי, שכן הוא מסוגל להתאים את מצב הטמפרטורה באופן אוטומטי. שסתום פשוט מאזן. תפקידה העיקרי שלו - תצורת חתך למעבר של זרימת העבודה. כמקובל, את העיקרון של עבודתו יכול להיות מתואר כדלקמן:

 • הידית מסובבת על ידי 50% - הערבוב האחיד של שני הזרמים, כמו מגופי כניסה שווים.
 • הידית מסובבת על ידי 100% - השסתום הראשון הוא הפציר מלא וחוסם תנועה של זרימת הנוזל.

מוגש על השינויים בשוק עשוי להיות תפניות שונות של הידית, אבל עיקרון הפעולה שלהם נשמר. קריין ואת מעמדה מותאמת באופן ידני, ובכך להבטיח איזון בין שני הזרמים.

ישנם מספר סוגים של מכשירים כאלה:

השסתום המשולש, למשל, מודל ESBE, יצטרך עיקרון שונה במקצת. הממריץ מבצע את הפונקציה של תרמוסטט קונבנציונאלי המאפשר לך לא רק לערבב את הזרמים ולשמור על הטמפרטורה הרצויה. עם ההפחתה / הגדלת כונן טמפרטורה אוטומטית משנה את המיקום של שסתומים, הגדלה או הקטנת חתך מעבר של זרימת מים החמה. וזה שינוי הסעיף זמנית במקום המפרצון של הזרימה הקרה. כתוצאה מכך, הפלט הוא מים קבוע בטמפרטורה. אין התערבות עם שסתום ESBE לא דורשת יד אדם. ההפעלה כפופה אוטומטית.

עבודה שסתום עקרון

ומצוידי ESBE שסתום התרמוסטט חשמלי באותה מידה מתאימה לשימוש חימום ומערכות מים חמים. באופן עקרוני, המנוף ניתן להתקין בכל צינור שבו ערבוב מתאים של שני זרמים של נוזל בכל תחזוקת טמפרטורה קבועה. לא משנה כמה איכותי ואמין ולא היה השסתום המשולש עם תרמוסטט, יהיה לה חסרון אחד, ממש אופייני לכל המכשירים מסוג זה.

לכן החיסרון מצטמצם מאוד נקודות קלט. סעיף כניסה הצטמצמה נקודה, בתורו, מגדילה את ההתנגדות ההידראולית.

כזה שסתום יעבוד היטב במערכות מים. ESBE שסתומים מתאים להתקנה בתוך מערכות "רצפה חמה", אבל זה דורש מעגל חיבור מיוחד. בנוסף המבנים שתוארו לעיל, השוק מציע שסתומי תרמוסטטי משולש. התקנים אלה מבולבלים לעתים קרובות אחד עם השני, אך עדיין הם שונים למדי. מודלים תרמוסטטי יש תרמוסטט עם חיישן מרחוק, אך הם נבדלים לא רק על ידי אלמנט זה, אלא גם את העיקרון של עבודה. בניגוד למודלים מקובלים של שסתומי תרמוסטטי בזרימה נשלטים רק בנקודה אחת, ושני הנותרים פתוחים, וכן החתך שלהם לא השתנה. בעת בחירת עיצוב אתה רוצה לבדוק אם יש צמצם בנקודה 2, אחרת התנגדות הזרימה תוביל לקשיים בפעולה. אולי, על מנת למזער את הבעיה יצטרך להתקין שסתום ערבוב של הטבעת החלופית.

שלושה כיוונים שסתום - תכנית מיתוג

כמעט כל שסתומים משולשים בשוק מחובר באמצעות אותה התכנית. קח אותו שסתום ESBE למשל. בואו נתחיל עם אספקת מים, כמו שסתום ערבוב משמש לרוב כאן. המטרה העיקרית שלשמה שסתום מותקן - הקטנת הסיכון להיווצרות זרימה חוזרת. בין שני הנחלים - המים קרים וחמים - בהכרח תתרחש לחץ דיפרנציאלי. זה יכול להוביל זרימה חוזרת. בעת התקנת שסתומים ESBE שמקרים כאלה הם נדירים. במערכות חימום שסתום ESBE משמשים רק בשלושה תחומים:

 • את "רצפה חמה" ערבוב יחידות של מערכות מסוג.
 • כדי לייצב את הטמפרטורה של זרימת נוזל צינור היניקה של הדוד.
 • כדי לצמצם את אספקת חום החום מן הדוד בצנרת.

קחו כמה מנוף ESBE בשימוש במערכות "רצפה מחוממת". מערכת הערבוב יוצרת מעגל נוסף. מאז סעפת ההפצה הוא קושר את שתי נקודות המספקות מחזור מתמשך של נוזלים בנקודת היציאה. בשלב זרימת הכניסה מסופק רק בעת צורך לקבל את החום הנוסף. על ידי ערבוב הרכבה שסתום מחובר התרמוסטט. מאז ב 2 כל השסתומים, כולל ESBE, צמצם, קצב זרימה מספיק של המשאבה עלול להתרחש. כדי להגדיל אותו ליצור שורה שנייה המאפשרת לך להפחית את צריכת החשמל של ציוד השאיבה. השורה השניה אינה נדרשת תמיד. חלק מהדגמים הם שלושה כיוונים שסתומים יש קטע די.

Scheme שסתום משולשת תת רצפתי

במקרה השורה הראשונה תהיה זרימת כוח מספיק, התרמוסטט לא תוכל לפתוח מעבר לערך הרצוי. הבעיה יכולה להיפתר בקלות בשתי דרכים: א קו שני הצטמצם או התקנתו איזון שסתום. הדרך השנייה יותר פרודוקטיבי. היא מאפשרת לך להתאים את הזרימה במדויק. אתה יכול לחבר את שסתום משולשת ודרך שונה, אשר אינה דורשת התקנה של איזון שסתום. עבור ציוד שאיבה זו מחוברת השורה השנייה. כתוצאה מכך, הטמפרטורה של זרמי הכניסה ויציאת מושווה. קריין עם תרמוסטט ניתן להתקין מערכות חד לולאה. הדוגמא הפשוטה ביותר של מערכות כאלה - רצפה חמה בחללים קטנים. בריאה היא יחידת הערבוב, עם הגודל הניכר שלה, לא תמיד מוצדקת. עדיף לחבר את חימום תת רצפתי עם לולאה אחת. שלושה כיוונים שסתום עם תרמוסטט מוגדר בקו בתמורה שדרכו זורם כבר מקורר נוזל קירור. במקרה זה, התרמוסטט להניע שסתום ניתוק, הגדלת החתך ולפתוח זרם. אחרי צינור החימום אמר נתוני חיישנים לצמצם את הזרימה.

שלושה כיווני שסתומים עבור דודי חימום צריך להיחשב בנפרד. המשימה העיקרית של להתקנתם - כדי למנוע זרימה קרה של נוזל קירור אל הצינור נכנס מחובר הדוד. אחרת, הצינורות להתחיל בצורה מעובית, שינויי טמפרטורה במערכת יובילו העיוות שלה במפרקים. אנחנו לא יכולים לדבר על ההשלכות של זנים כאלה. במקרה הטוב, דליפה קטנה הגרועה - המערכת תצטרך לשנות לחלוטין.

שלושה כיוונים שסתום במערכת החימום

זה חשוב במיוחד כדי להתחבר שסתומים אל דוודי דלקים מוצקים, יהיו שונות מהותית שינויי טמפרטורה במהלך המבצע. חיבור ערבוב שסתום מאפשר להבטיח כי הקלט אינו נזיל דודים נכנס בטמפרטורה מתחת 50 מעלות. כתוצאה מכך, הבדל הטמפרטורה מצטמצם, ההשפעה השלילית של קר עם כל ההשלכות המופחתות. התקנה מומלצת של ערבוב שסתום במערכות צינור פלסטיק. המטרה כאן - כדי למנוע חדירת נוזל קירור בטמפרטורה גבוהה הצינור. עם כל היתרונות של פולימרים, הם לא לעמוד עולים טמפרטורה תכופה מעל פרמטרים תפעוליים. בתנאי הפעלה כגון, בצנרת נהרסת במהירות. קריאות טמפרטורת מומחי מליץ נעות בין 75 עד 85 מעלות. שסתום התקנה יכול לפתור בעיות רבות, אך המודל צריך להיבחר אך ורק בהתאם למפרט של רשת הנדסה, ואתה חייב להיות מעבר מספיק.

שסתום בדיקה פשוטה - שסתום ערבוב המשולש - מרכיב חשוב של כלי עזר. דגמים מודרניים שנוצרו בצומת של מסורות ישנות טכנולוגיה מודרנית, הובילו לתוצאות מעולות בשימוש שלהם עם מגוון רחב של מטרות.

באמצעות שסתום משולש לשלוט על הטמפרטורה

שלושה כיוונים מטרה שסתום במערכות חימום מסובכות (חימום תת רצף), קרים וחם אספקת מים - זרימה מלאה של מים חמים וקרים, באמצעות סוגים שונים של מפעילים, כדי להשיג טמפרטורה קבועה מראש על ידי משתמש.

שלושה כיוונים שסתום עם כונן חשמלי

שסתום חשמלי מודרני (12 וולט), מפעיל פנאומטי או שסתומים תרמוסטטי קונבנציונלי החלפה איכותית. לכל אחד מהם יש מבנה מיוחד משלו ותפקוד, כדי להוכיח שאתה יכול לבד ידיים, להתייעץ עם מומחה.

שלושה כיוונים שסתומים מחולקים לשני סוגים עיקריים: ערבוב והפצה (פרדה). ערבוב ברז להתאמת איכות במערכות חימום ידי ערבוב שני זרמים של מים בטמפרטורות שונות.

שסתום מיוחד זה עם הינע חשמלי (12) או פנאומטי בעל שתי כניסות ופלט אחד. שסתום בידוד משמש במערכות איפה זה בקרת זרימת כמותית הכרחית (חימום מים, חימום וקירור באוויר).

שסתום Apparatus הדרך (תצוגת חתך)

יש לה אלמנט כדור שיש קלט אחד ושתי יציאות. אם אתה לא יכול ליצור שסתום משולש, באמצעות סוג שסתום כדור דו כיוונית (שניים או שלושה שסתומים).

בניגוד הזין המשולש אחת (הכדור או הגזע) וכמה דו כיוונית בכך התחנה הראשונה לא יכולה לספק את הנוזל הקירור, תוך פתיחה ברז דו כיוונית שנייה מעורר סגר (עבודה במצב הפוך).

הפצת שסתומים בעלי כונן פנאומטי וגם לשרת לאפס המון מים בלתי צפויות.

סקירה כללית של שסתום המשולש עם חשמלי (וידאו)

שסתומי שלוש-הדרך הנפוצות ביותר בשימוש במערכות חימום אספקת מים, הם כדורי מוט.

אבל האלמנט שסתום הכדור אינו נכלל מפעיל שסתומים תעשייתיים.

לכן יש צורך להציג סיווג מפורט של המוצר:

 • קריין עם מפעיל תרמוסטטי קונבנציונלי (קיים התרחבות של המדיום הנוזלי בכונן ורגיש לטמפרטורה, וכתוצאה מכך - את הלחץ בשלט הבוכנה וטמפרטורה של תזרימים שונים);
 • שסתום עם חשמלית (בקרת טמפרטורה מבוצע על ידי אות מן המפעיל או מערכת השיגור המרכזית - ויסות מערכת בקרה 12, כשלעצמו, מייצר אלמנט שסתום כדור תקנה או גזע);
 • שסתום מצויד מפעיל (סרוו מסתובב שסתום הכדור: חיישן הטמפרטורה מתבצע על ידי פתיחה וסגירת המעברים שסתום עם מים חמים וקרים);
 • שסתום פנאומטי (בקרת זרימה של מים מן הקטעים שבוצעו באמצעות לחץ: באביב לוחץ על אלמנט שסתום הכדור או דיסק שחופף את זרימת המים).

מה צריך להיות תרשים חיווט שלושה כיווני כדור או באביב (פנאומטי) שסתום למערכת החימום היה הכי יעיל והכי תפקד במשך זמן רב?

מדיום קר חום העלמות בשרוול דוד חימום מושג בכך ברז החשמלי; סרוו או מפעיל תרמוסטטי מחובר מעגל הזרימה העיקרי.

Clipping זרימה קרה מתרחש באמצעות האלמנט שסתום הכדור אשר פעל עליהם עם רגולטור דופק או לחץ חשמליים. שסתומי כדור עם סרוו למנוע התרחשות של עיבוי על קירות הדוד במהלך החימום שלה לטמפרטורה הרצויה.

חשמלי התקנה, או מפעיל פנאומטי, בצע את ההמלצות:

 • משאבה במחזור המותקנת לאחר שסתום הכדור ולא לפניו (ובכך להבטיח פעולה נכונה של הדוד המחייב);
 • ב קיצוצי קונטור קטנים איזון שסתום עבור ההתאמה ההידראולית של המערכת כולה; אם המערכת היא אוטונומית, מעגלים דרושים כדי להמשיך את הלולאה במחזור השנייה (אפשר להקים דו כיוונית שסתום כדור).

הגדלת שסתום כדור משולש הכונן שלו בדיוק (גם פניאומטית למעיין).

יחידות סיימו עם שסתומים משולשים

בהתבסס על מנגנון הייצור, הם יכולים להיות מסווגים כדלקמן:

 • מתנעים לעבוד על סולנואיד או אלקטרומגנט; חלקי העבודה העיקריים - כדור או רוד;
 • לאחר שסתומים מפעילים מבוססים על המנוע (עם המתח היוצא של 12 וולט, אשר יש גם כדור או תאי הגזע);
 • מכשיר בלחץ הידראולי (מפעיל) actuates.

שימוש במערכות אוטומציה

כדי להתקין את מערכת החימום בדירה או בבית פרטי, יתאים למכשיר החשמלי (12 או 220) או שסתום סרוו המנוע (גם על 12) שיש כדור או אלמנט גזע דינמי.

הממריץ משמש גם מעגלים עם עומס גבוה, למשל, את הדודים הריכוזיים. יש כדור חלקים תקופה ארוכה של מבצע, לעומת המוט. אם התחליף הכרחי, לרכוש אלמנט כדור יכול להיות בחנויות מיוחדות.

כונן חשמלי עבור שסתום עם אפשרות לכוונון עדין

אם מסיבה אחרת לא יכול להכיל מנוף עם כונן חשמלי, להגדיר אותו הכדור או מפעיל פנאומטי.

מנופים הקרובים פניאומטית ביותר בשימוש במדיום צמיג מאכל, שוחקים, מאוד, אשר עלול לגרום קורוזיה על קירות מסוגים אחרים של שסתומים עם מפעילים. מפעיל פנאומטי הוא משמש עם מערכות ירידה בלחץ מקסימליים.

מנופים ביתיים עם חשמלי או ממונע (כדור או רוד). לשם כך, שסתום מתאים עם מפעיל תרמוסטטי קונבנציונלי מפעיל או מפעיל סולנואיד עם קיבולת של 12 וולט.

ממריץ הכדור בנוי כדור מיוחד אשר הוא התהפך על צייר כאשר יש צורך להפיץ מחדש את התזרים. בניגוד אלמנט הכדור, המוט נע בכיוון אנכי.

מגוון של חומרים

שלושה כיוונים שסתום כדור עם מפעילי סוג סולנואיד, או מפעיל פנאומטי עשוי פלדה, נחושת או ברזל.

הבסיס של אלמנט הכדור בדרך כלל פליז. אידיאלי עבור דירה או בית הוא שסתום כדור פליז עם מפעיל על כוח המנוע מ 12 V, או כונן אלקטרומגנטים.

התגלמויות Scheme החלים שסתום משולש במערכות שונות

עבור ייצור או במתקנים ריכוזיים טובים מפעילים ברזל או פלדה - שסתומי פנאומטיים יש קיבולת וסיבולת גבוהה. שסתום הכדור יש את התפוקה הגבוהה ביותר.

בשל הסיבוב האחיד של אלמנט הכדור, הערבוב המושלם מושגת תזרים (ובסופו של דבר את טמפרטורת המשתמש נדרש). פרטים כדור תמיד שווה להפיץ את זרימת כוח (כדי למנוע עומס יתר במערכת אספקת המים). כמו כן, קיימת מניעה של פיקדונות מלוחים על הקירות של השסתום לבין ההתרחשות של התעבות.

שסתום כדור משולש שלם מוכן להתקנה. אם אתה קונה שסתום כדור מפעיל בנפרד, מכיר היטב את המוצר. יש מפעיל הכדור באיכות גבוהה דרכון עם אינדיקציה של מאפיינים ותוצאות הבדיקה.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

+ 10 = 19