שסתום המשולש תרמוסטטי

שסתום תרמוסטטי המשולש לחימום

בתהליך של תכנון מערכת החימום מחשב את הקיבולת הדרושה של מכשירים תרמיים. אז אפשר לספק את תנאי המחייה החדרים נוחים. עם זאת, גורמים חיצוניים יכולים להיות נוכחים, שבגללו תנאי הטמפרטורה בבניין יכולים להיות מגוונים. על מנת לשמור על הטמפרטורה הרצויה בחדר, אתה צריך להתאים את הטמפרטורה של נוזל הקירור במעגל החימום. לשם כך, שסתום המשולש משמש לחימום. באמצעות היישום של בקרת טמפרטורה וניהול תרמי הופך יותר נוח.

מטרה נוספת של שסתום זה היא חלוקת קירור מעגלים שונים. לדוגמא, רדיאטורי חובה להזין טמפרטורת מים, והמערכת "רצפה חמה" הטמפרטורה צריכה להיות שונה. השסתום המשולש משמש כדי להפחית את זרימת בינוני ההפעלה ומערבב את התזרימים המרובים רק אחד, זה נותן טמפרטורה קבועה מראש. או מחלק זרם יחיד לשני, הולך מעגלים שונים.

מבחינה מבנית, השסתום המשולש לחימום עם או ללא שליטה תרמוסטטי זה מורכב דיור מתכת עם שלוש פיות. בתוך הדיור הוא מנגנון השולט על זרימת נוזל הקירור במצב האוטומטי. מנגנון זה הוא משני סוגים:

 1. משאית. מבוקרת מוט תפעולי, אשר נע מעלה ומטה. סוף המוט נועד כמו קונוס. בתוך השסתום יש מושב אשר באופן חלקי או מלא חופף הקצה המחודד המוט במהלך התנועה שלה.
 2. סיבוב. וסת היא משמשת כדור או מגזר שיש פתח מעבר נוזלים. הכדור הזה הוא הסתובב, פתיחה או סגירה של זרימת נוזל הקירור. עיקרון הפעולה הוא זהה לזה של שסתום כדור קונבנציונלי.

תן לנו בקצרה כיצד בחר השסתום המשולש בעל תרמוסטט. טמפרטורת נוזל הקירור נשמרת בתוך מנוף טווח קבוע מראש. כתוצאה משינויי טמפרטורה ביחס גבול כזה יש שינוי של נפח הולך וגדל של הנוזל (גז), אשר נמצא התרמוסטט. ללחיצות הנוזלות נגד הגזע אשר מרים את הצינור של נוזל קר או חם. ובכך, הטמפרטורה מחדש מיושר פרמטרי הסט.

לפי עקרון הפעולה, אביזר זה מחולק 2 סוגים:

 1. ערבוב שסתום. יש לו 2 כניסות ו שקע פלט 1. באחד הצינורות מסופק מן הדודים בינוניים חום החמים קלט שני מצמיד את הזרבובית "קו בתמורה". לפיכך, ערבוב שני הזרמים הללו לממדים הרצויים, כדי להשיג טמפרטורה לשקע נתונה של נוזל הקירור.

עיקרון הפעולה של שסתום משולש ערבוב

 • בידוד שסתום. היא מבצעת את הפעולה ההפוכה, שיתוף זרם יחיד לשני מעגלים. בהתאם לכך, יש לו רק קלט אחד, אבל 2 יציאות. מנופים הם פופולריים במערכות החסונות מחמם מים. אם אתה רוצה לחלק את זרימת נוזל קירור לתוך 2 חלקים, זה פשוט בלתי אפשרי לעשות בלי חיזוקים כאלה. במיוחד בגלל שאתה יכול להתאים את כמות נכנסי קווי המתאר השונה של הנוזל.
 • הבנייה הפנימית של שני סוגים של שסתומים משתנית במידה ניכרת. השפעתו על הגזע שהסתום סוג הערבוב רכוב עם אלמנט חופף אחד, אשר נע בין שתי פיות להאכיל. אותו ברז הפרדה על מוט אחד הם שני אלמנטים כאלה. כאשר שסתום נפתח הקטע הראשון, השסתום השני סוגר את הנמל השני אוטומטי.

  שסתום בקרה משולשת

  שלושה כיוונים שסתומים לחימום עם תרמוסטט הרכוב ניתן להפעלה ידנית או אוטומטי:

  1. שליטה ידנית. כזה שסתום ערבוב תרמוסטטי משולש כמעט לא שונה מן שסתום הכדור הקונבנציונלי. מטרתה רק לתת 3 דיור השקע. מארחים הנחות ניתן להתאים את מידת החימום רדיאטורים חימום תת רצפתי מערכות, הטמפרטורה בתוך מעגלים אחרים באופן עצמאי. כדי לעשות זאת, פשוט לסובב את הידית למצב המתאים. למרות העובדה כי המנופים הם זולים, השימוש בהם אינו נוח מאוד. יש צורך לפקח על טמפרטורת המים כל הזמן להסדיר את זה.

  2. ניהול אוטומטי. כזה שסתום משולש פועל ללא הפרעה. די פעם אחת כדי לקבוע את הגדרות אליה. ישנם הסוגים הבאים של כוננים חיצוניים לשלוט על פעולת המנוף:

  • האלמנט תרמוסטטי הקל - הנוזל מתרחב (גז), הנמצא בתוך הראש התרמי. בהתאם להגדרות טמפרטורת נוזל הקירור, הוא משתנה נפח הלחץ שלה על המניה, הוא אחראי לשמירה על הטמפרטורה הרצויה של המים במערכת. כדי לשלוט על חיישן טמפרטורת מים מוחל על הצינור עם נוזל הקירור, אשר מחובר עם תרמוסטט צינור נימים.

  שלושה כיוונים שסתום אוטומטי עם ראש תרמי

 • למפעיל (המפעיל) המסופק עם בקר מיוחד. טמפרטורת חיישן קירור לוקח קריאות ומעביר אותם אל הבקר. על פי פקודת הבקר מופעל מפעיל שמשנה את המיקום של המוט בתוך השסתום.

  שלושה כיוונים שסתום עם מפעיל

 • תכונות הרכבה שסתום משולשת

  שלושה כיוונים שסתומים במערכת החימום ניתן להתקין בכל לולאה אחת, ובסופו של חלוקת נוזל הקירור מרובה לולאה. לדוגמה, גרסה כזו היא מושלמת עבור מערכת דו-לולאה שבה נוזל קירור מופנה רדיאטורים חימום, ומערכת חימום תת רצפתי.

  חיזוק מורכבות מסוימת אינו. בגוף השסתום יש חץ המראה את כיוון זרימת נוזל קירור במערכת. לכן, להתקין שסתום נכון הוא כמעט בלתי אפשרי. הדבר היחיד שאתה צריך לשים לב, כי זה המקום של ההסדר שסתום. זה צריך להיות מוטבע לתוך הקו לפני המשאבה. הדבר מבטיח פעולה תקינה של מערכת החימום.

  שסתום המשולש מיקום במערכת החימום

  בעת התקנת שסתום משולש, יש להקפיד לנצל שום חפצים או פסולת זרים. דרישה זו חשובה במיוחד במקרה אם השסתום מותקן בשיטת ריתוך. סיג Slice או אגל מתכת מותכת יכול לשבש את הפעולה הרגילה של מנוף, אם לא להוביל שיבוש. לכן עדיף להסתכל חיבור הברגה.

  טיפ: מומלץ לאפשר פינוי של מנוף עם קו חימום לבדיקה מניעה או תיקון. בדיקה זו מומלץ לבצע לפני תחילת כל עונה חימום.

  כיצד לבחור שסתום משולש

  נקודה חשובה היא הבחירה של שסתום משולש מתאים. כדי לבחור אותו מייד, בלי לבזבז זמן על החילופי עוקב, צריך להיות מונחה על ידי את הטיפים הבאים:

  1. ראשית למצוא את זרימת המים במערכת שלך. זה יכול להילקח מן התיעוד המסופק הדוד. ואז אתה יכול לבחור את רוחב פס השסתום.

  2. שיטת השליטה שסתום. זה יכול להיות נשלט באופן ידני או אוטומטי. אם אתה מעדיף לנהל את הפעולה של השסתום ידני, בחר סוג ידני שסתום תלת דרך זולה. אם אתם מעדיפים אוטומטית, לקבוע את סוג הבקרה אוטומטית. לדוגמה, שסתום יגיב טמפרטורת נוזל הקירור או הטמפרטורה של האוויר בתוך הבית.

  טיפ: שסתום עם תרמוסטט האוטונומי יהיה זול יותר מאשר הדגם עם כונן חשמלי. כן ובטיחות של מכשיר כזה תהיה גבוהה. כמו כן שימו לב כי שסתום עם שליטה חיצונית - זה כמעט את הגרסה היקרה ביותר של אבזרים כזה.

  3. טווח הטמפרטורות משתנה. ידיעת הטמפרטורה של נוזל הקירור אשר מפיץ במערכת החימום, לבחור מכשיר עם מאפיינים בטמפרטורה מתאימים.

  4. דיור חומר. מנופים הם בדרך כלל עשוי פליז, אשר יש תכונות אנטי קורוזיה טובה. חומר כזה מומלץ לקנות. גם עופרת ברזל ברזים זמינים רק בקטרים ​​גדולים, ולכן השימוש שלהם הוא מאוד ספציפי.

  5. הקוטר של הצינורות. זה חייב להתאים את הקוטר של צינורות החימום בתוך הבית הקיים. אז אתה לא צריך לקנות מתאמים נוספים.

  כראוי בחירת והתקנת שסתום משולשת עם תרמוסטט, אתה תספק בביתך מערכת חימום אמין, בהתאם לצרכים שלהם. לפיכך, לא רק יגיע לרמה המקסימלית של נוחות בבית, אבל גם יחסוך אנרגיה. גישה כזו בעולם המודרני נכון רק מכל הבחינות.

  מסגר של ציוד אינסטלציה

  קבל את הידיעות הראשונות על מאמרים חדשים באתר של הקהילה שלנו Vkontakte, פייסבוק, חברים לכיתה, טוויטר, גוגל פלוס.

  כיצד משפיעה מערכת משולשת תרמוסטטי ערבוב שסתום?

  מתן הנוחות של מערכות הבית יכול לכלול מגוון של מכשירים, או התקנים, למעט למטרה שלה נועדה, עיקרון הפעולה ועיצוב. אחד מהם הוא שסתום ערבוב תרמוסטטי משולש עם מפעיל.

  קחו למשל המכשיר הזה ביתר פירוט.

  מבצע, פונקציה ושימוש

  מ Valtec שסתום לשימוש ערבוב או הפרדת יחידה למערכת שונה, כגון חימום לחימום רצפה. בניגוד שסתום ב המפיץ פנאומטי עשויים להיות מותאם Belimo חשמלי או ידני (באמצעות כובע המגן).

  מוצר מעטפת עשויה פליז CW617N (תקן אירופאי EN 12,165). החומר של האביב, בבסיס סליל ואת מוט - כיתה נירוסטה AISI 316; שסתום חותם - EPDM.

  עיקרון הפעולה של שסתום המשולש הוא גילה כי הוא - סניטרי שסתומי פיקוד כיבוי, נוזל קירור יוצר רמה מסוימת של חימום בשל ערבוב של זרמים בעלי טמפרטורת חימום שונה. על ידי שינוי היחס בין הזרמים הללו להשיג טמפרטורת נוזל סופית עבור חימום תת רצף ומצרכים אחרים.

  Termosmesitelny בגוף השסתום לא יכול רק שלושה, אבל ארבע-כיוונית. במקרה הראשון, הטמפרטורה ירד מובילה, בשנייה - יש לנו את היכולת ליצור מעגלים נפרדים לחימום מים מתכווננת.

  בדוגמאות רבות המעגל פונקציה שלוש דרך הפרדת שני הזרמים יש צורך להגן על המשתמש מפני פגיעה.

  באופן כללי, העיקרון של שסתום תרמוסטטי המשולש מתפרק מעגל הזרימה עם משתנה טבעת ומשטר הידראולי מתמיד.

  עבור חרירים עם סניפים משתנים הקשורים במצב להסדרת כמותית, ולקשר עם המשטר הדר מתמיד - המשתמשים שיש להם את צורך בקרת איכות.

  מה שמייחד את השסתום המשולש עם פונקציה התרמוסטט של מפיץ פנאומטי דו הסטרי? העבודה הראשונה היא שונה מן הראשונה. הוא לא היה מסוגל לעצור את הזרימה עם משטר הידרו קבוע (כמו שסתום סולנואיד) נפתח עם הגדרות מסוימות. וכמובן המחיר.

  אבל השסתום המשולש לראש התרמית הקיים ניתן לכבות את המעגל עם זרימה מתמדת הידראולית, ואתה יכול להתאים את קצב הזרימה, לחץ.

  השסתום המשולש לשלוט בזרימה וטמפרטורה

  כאשר-להחליף cos משולשת דו כיוונית דיור המכשיר יכול לשמש. בתנאי ששני המוצרים מסוגלים לפעול הפוך: כאשר אתה סוגר אחד פותח עוד.

  שלושה כיווני דיור עשוי פלדה, נחושת או ברזל. יכול לשמש גם סגסוגת אנטי מאכל, זה יגדיל את חיי שירות לא צריך לתקן את השסתום המשולש.

  החלתי את השסתום המשולש - לא רק התערבויות חסכוניות מאוד באזורים עם בידוד תרמי שונה, אלא גם מתאים מבחינת נוחות משופרת.

  אפשר להפחית את צריכת הדלק, ולשפר את היעילות, לדוגמה, חימום סולארי חימום תת רצפתי.

  בקרת התקנים המשמשים לאספקת מים ומערכת החימום של חימום תת רצפתי לספק זרם בלתי פוסק של טמפרטורה מסוימת. דוגמא תהיה בבלנדר ביתי רגיל.

  חלק ממערכות חימום, מכשיר כזה הוא הכרחי. שלושה כיווני שסתום, למשל, הוא מסוגל ליצור הגנה כדי למנוע התחממות יתר של פני השטח של חימום תת רצפתי, אשר משפר את השימושיות של פתרון כזה.

  מערכת החימום יכול לנתק את המים הקרים שסתום מקו חזרה למנוע עיבוי על הקירות הפנימיים של תא דוד. כתוצאה מכך, משך הפעולה של היחידה לאחר החיבור גדל באופן משמעותי ואת התיקון של השסתום המשולש מתעכב.

  כמקובל, שסתומים משולשי מחולקים:

  • הפרדה. מצויד בשתי יציאות קלט אחד. ששימש בהתאמת כמותית על ידי חלוקת זרימת נוזל הקירור. זה יכול להיות רכיבים לחיבור או קשירת צידניות אוויר מחממי אוויר, חימום חיבור מים חמים במעגל חימום מים וחימום תת רצפתי.
  • ערבוב שסתום. הם מייצגים מקרה עם שלושה חורים, אחד מהם - היוצאים, שתיים האחרים - נכנסים. משמעות דבר היא כי הזרימה עוברת טמפרטורה רצויה, ובשני זרם אחר נכנס. התקנים מסוימים עשויים לספק וזרימת הפרדה, אם היא תכנית מאורגנת כראוי והתקנה.

  שסתומי ערבוב אינם שונים במראם זה מזה. בניגוד חיבור ניכר כאשר מביט בציור חתך של מנגנון. מעגל חיבור מכשיר הערבוב מציין כי קיים מוט עם שסתום כדור. הוא ממוקם במרכז, מעבר עיקרי חסימת האוכף כמו שסתום סולנואיד סימנס.

  לשיטתם של סוג ההפרדה לוקח בחשבון כי ישנם שני שסתומים על מוט יחיד הממוקם חרירי הפלט.

  מאיזה מסקנה הוא כי על פי שיטה לשליטה שהסתום המשולש (Siemens) עם ראש תרמית יכולה להיות משני סוגים, שיטת נתון נשלטת Ia:

  הנפוץ ביותר אחרי מעגל dnyaya חיבור והתקנה כזה. שסתומי ערבוב עבור סימנס להידמות שסתומי כדור קונבנציונליים, אשר יש, עם זאת, שלושה צינורות.

  מערכות חשמל משמשות בדרך כלל עבור חלוקת החום בבתים פרטיים. לדוגמה, אתה יכול להשתמש באפשרות של הקמת בטמפרטורות מחדר לחדר, או לשלב להתחבר עם מערכת "רצפה חמה".

  ESBE שסתום המשולש

  הכונן החיצוני נמצא בכמה סוגים:

  • באמצעות הרחבת dkosti מאדאם כי מגיב לשינויים בטמפרטורה, זה חשמלי (למשל Belimo) לוחץ על המוט. בדרך כלל, יש המכשירים בקוטר קטן, הם ניתן להסיר בקלות. עבור שסתום תרמוסטטי הפצה למשל ווטס, ARISTON או סימנס. המחיר שלהם מתחיל ב 50 $.
  • כמו כן, ראש התרמית ניתן להשתמש עם אלמנט חישה, מגיב טמפרטורת האוויר. התאמה של מכשיר טמפרטורת המים מצויד בחיישן טמפרטורה חיצוני. זה עולה בקנה אחד עם נוזל הקירור, Belimo מגע החשמלי שבצע צינור נימים. הוא מספק התאמה מדויקת יותר. מחירו של 7 $.
  • עם זאת, ניתן להשתמש Belimo מפעיל, הנשלטת על ידי בקר. Elektrodatchiki כל הזמן למדוד את הפרמטרים של התקשורת, הם הודיעו על הבקר, אשר משפיע על התפקוד של המסתם. הוא מספק את ההתאמה המדויקת ביותר. מחירו של 30 $.
  • מבט פשוט עם חשמל Belimo שסתום ממונע. עם זאת, במקרה זה אין בקר. הקריין נשלט ישירות על ידי הכונן החשמלי, אשר מחובר עם חיישן מרחוק. המחיר שלה הוא 10 $.

  אם אתה רוצה לבחור מתוך שהסתום המשולש סימנס עם חיישן מרחוק, אתה צריך לשים לב קוטר הצינור. אבל קודם, מומלץ לשים לב לפרמטרים ההפעלה של צנרת נוזל קירור ותרשים הזרימה.

  שיעור טמפרטורת זרימת המוביל של פנאומטי שקבע תיעוד הפרויקט. אם לא, אז הטמפרטורה של הנוזל בצינור החזרה עדיין מצוינת הדרכון של דוד הגז.

  בעיקרון מדד זה הוא בטווח של 45-50 מעלות. צריכה גם צריכה לקבוע קיבולת שסתום. מה אתה יכול לבצע את החישוב:

  איפה Δt - הפרש הטמפרטורה בתוך צינורות אספקת והחזר; ים - חום סגולי של מים - 4.187 kJ / (ק"ג ⁰S); Q - קיבולת תרמית של מערכת החימום; G - מים קצב הזרימה ההמונית, ק"ג / שעה.

  שלושה כיוונים שסתום עם חוט פנימי

  משקבענו נתוני זרימת שיעור מושווה עם מכשיר סימנס קיבולת תפוקה המפורט הדרכון.

  ביצוע בחירה לסוג הכונן וצריך לתת את ערכת צנרת דוד גז. T rehhodovoy שסתום דוד (Valtec או סימנס) מבדיל ערכת חיבור פשוט. במקרה זה, אתה צריך להשתמש חמת הסוללה.

  המים מחוממים רק מתחילים אחרי נוזל ההסקה במחזור הלולאה הקטנה, הדוד לטמפרטורה שנקבעה מראש. לאחר שהגיע לרמת הטמפרטורה הרצויה השסתום נפתח זרימה של מים קרים. ואז, מים חמים נכנסו טנק המצברים החום, לעקירתם קרה.

  המנגנון משמש עם בקר חיצוני בתבנית מורכבת יותר. במקרה זה, זה עושה שימוש בשני כוננים (Belimo). מוצא - termosmesitelnyy- הממוקם ליד מקור חום. הוא מתפקד באופן דומה לאמור לעיל.

  השני - הכונן Belimo - נשלט על ידי הבקר המבוסס על נתוני החיישן. שסתום נדרש לתמוך הטמפרטורה הרצויה nositelya.Takzhe termosmesitelny לבחור שסתום עבור דוד גז חייב להיות מקובל על פני טווח של טמפרטורות. במקרה זה, העלות לקנות שסתום תרמוסטטי מן Valtec או סימנס, בשים לב למטרה: המחיר של שסתום תרמוסטטי משולש מן Valtec לחדרי דוד דלק קשה הפועל בטמפרטורה של 35 עד 60 מעלות, הוא 60 $.

  אם כבר מדברים על הבחירה של מוצרים, אנחנו לא יכולים להגיד על היצרן. אם הבחירה של יצרן המכשיר, הוא שסתום תרמוסטטי מאוד פופולרי Valtec.

  מוצר זה מיועד שנים רבות של עבודה במערכות הנדסיות למטרות שונות: חימום תת רצף, מים חמים, תקרה, קירור קיר או חימום וכן הלאה. היצרן מבטיח שבע שנים של עבודה עבור דוד הדלק המוצק.

  שלושה כיווני שסתום תרמוסטטי עם חוט פנימי

  כמו כן לקנות שסתום ערבוב תרמוסטטי משולש או Valtec אריסטון אפשרי בתנאים נוחים מאוד: המחיר של שסתום ערבוב תרמוסטטי משולש עם חיישן מרחוק נע בין 48 $, תלוי ACV sa.

  כמו כן הדגיש שלושה שינויים עיקריים, הנבדלים זה מזה במחיר:

  • MR 01 - מכשיר עם ערבוב לרוחב של מטר, יש צורך לעוקף מרכזיה mo וול מוכנס, בעל רוחב פס מוגבר. קנה שסתום משולשת עם ראש תרמי משולב יכול להיות נמוך כמו 50 $. מספר זהה של צינורות דוכן Valtec.
  • MR 02 - עם מכשיר הערבוב המרכזי. ניתן לבצע לכסות מפרצונים לחלוטין. העלות של יחידה זו מתחילה ב 48 $.
  • MR 03 - מוצר עם ערבוב לרוחב. ניתן לבצע לכסות מפרצונים לחלוטין. קנה שסתום עם ראש תרמית או שינויים כאלה חיישן חיצוני קיימים יכולים להיות מ 54 $.

  תכונות של המבצע (וידאו)

  השסתום חייב לבדוק תחילה. עבור טמפרטורת מינימום קבוצה זו לבין אחת מהיציאות הוא שפך מים חמים. לאחר פרק זמן מסוים, שסתום יסגור את הזרימה.

  אם המערכת מותקנת כבר, הטמפרטורה בקו חזרת כניסת הגז של הדוד צריכה להתאים לערך שנקבע על התרמוסטט.

  שסתום מותקן ראש תרמי יכול להיות מותקן בכל תנוחה. כיוון הזרימה חייב להתאים את כיוון החיצים שסומנו על גבי המוצר.

  לפני שסתום יש להתקין מסנן, יש צורך עבור פרווה-אתני ניקוי עד 300 מיקרון. מפתחות מנוף במהלך ההתקנה משמשים. במקביל על ההתקנים לא צריך להיות מועבר העומס מהצנרת.

  שסתום ערבוב תרמוסטטי (משולשת) עבור חימום תת רצפתי

  עד לאחרונה, הרצפה החמה הקשורים יוקרה. אבל כפי שמתברר, הוא פתרון הנדסי הוא היעיל ביותר כדי ליצור אקלים מקורה משביע רצון. מיקום הרגיל של רדיאטורים מוביל לכך שכל החום מיד עולה, עוזב בשכבות הנמוכות של האוויר החם מן פחות, ועל הרצפה לגמרי קר. זה לא מתאים למערכת של סטנדרטים המגדירים את הכללים של מאפייני טמפרטורה חיובי עבור האדם.

  מה צריך להיות בטמפרטורה נוחה בסלון

  אז, בתקנים אלה הצביעו על כך עם הרצפה הטמפרטורה צריכה להיות בטווח 22 ° C-24 ° C, ו- בגובה הראש - לא פחות מ 20 מעלות צלזיוס. האם אפשר להשיג ביצועים כאלה, אם ורדיאטורים על הקיר? תשובה פשוטה - אין. אתה יכול להשיג ערכי תרמית גבוהים בדירה, אפשר לעשות את זה כמו מערכת ההסקה המרכזית, ובשינה עצמאית - השאלה היחידה היא המחיר כי ישלב בעלות לבידוד אומר הוצאות. אבל את שכבת האוויר הנמוכה עדיין תהיה פחות התחממה.

  אם תחליט להתקין מערכת חימום תת רצפתי בבית שלך, אתה צריך להכיר את מרכיביה, כמו שסתום תרמוסטטי.

  המחייב את המכשיר

  יש שסתומים תרמוסטטי הפונקציה של ערבוב שני הזרמים לתוך אחד כדי להשיג טמפרטורה יציבה בבניית חימום תת רצפתי. לכן פעולה של קבלת מנגנון ערך הטמפרטורה הרצויה מתבצעת באופן אוטומטי.

  כלומר, כפי שאתה יכול להבין, ישנם שלושה תזרימי מים זורמים. מכאן השם של השסתומים - שלושה הכיוונים. הם נבדלים לפי השיטה של ​​ערבוב תזרים.

  שני סוגים של שסתומים המשולשים בהתאם לשיטה של ​​ערבוב

  הסוג הראשון של שסתום המשולש - עם פונקצית תרמוסטט

  זה נקרא גם שסתום תומכי רמת הטמפרטורה הנתונה. על מנת להשיג ערך תפוקה יציב, והיא מסדירה את עוצמת הזרם הקר וחם. למעשה, כדי בנקודת היציאה הייתה 40 מעלות, התאמה מתקיימת בשני הזרמים ידי תרמוסטט, ואת יישום התאמת איזון הולך על מנת לקבל לא רק טמפרטורת סט, אלא גם ליציבות מערכו.

  סוג זה של שסתום ערבוב המשולש יכול לשמש למערכות חימום תת רצף, ובמערכת המים הביתית חמים. התאמה אוטומטית מאפשרת לטמפרטורה של זרימת היציאה להגן על צרכנים מפני חליטה אפשריתi. זו מתרחשת באופן הבא: בהעדר שסתום אספקת מים קרים מכבה אוטומטית את זרימת חם. לכל השאר, התאמה נעשית באמצעות חיישן הטמפרטורה כדלקמן: במגע עם הזרם המעורב הוא קובע את הערך של הטמפרטורה, וירידות או מגדיל את צריכת האוויר מתפשט או מתכווץ, בהתאמה, כדי להשיג את המדד הרצוי.

  הסוג השני - שסתום תרמוסטטי משולש

  שונה מן הסוג הראשון של העובדה שכאן קיימת רגולציה רק ​​נכנסת לזרם חם. כולל עם שסתום זה מסופק ראש תרמית, מצויד בחיישן מרחוק.

  בנוסף, זמין מסחרי שלושה כיווני ערבוב שסתום, שאינם מסוגלים לייצב את הטמפרטורה לשקע באופן עצמאי.

  למעשה, מנופים הקונבנציונליים הזה, אבל הם גם משמשים לעתים קרובות ביחידות הערבוב כדי להתאים את הטמפרטורה של רצפה חמה.

  שני סוגים של שסתום תרמוסטטי לכיוון הזרימה

  אחד מהם נבחר בהתבסס על קלות ההתקנה בתכנית בפרט ואת הסוג של התקנה.

  1. הסוג הראשון - T בצורת מעגל. הוא זורם שפכים מהאמצע, והמים החמים וקרים נכנסו בכיוונים מנוגדים. שיטה זאת נקראת גם סימטרית.
  2. הסוג השני - בצורת L מעגל, אסימטרי. מים חמים מוזנים אז מהצד, קר - מלמטה, וזרם מעורב, בהתאמה, מול לערוץ הכניסה החם.

  מה פותר את הבעיה של סוג זה של מיקסר

  ערבוב שסתום פותר את הבעיה של איך לשלב את מעגל הרדיאטור בטמפרטורה גבוהה עם מעגל חימום תת רצפתי הטמפרטורה נמוכה, בגלל מגבלת הטמפרטורה המומלצת עבורה - רק 40 מעלות צלזיוס, כאשר מערכת החימום טמפרטורת המים יכול להגיע 90 ° C. בנוסף ניתן להשתמש בו עבור רגולציה באמצעים אחרים. זה תלוי עד כמה גדול באזור תהיה שמורה במערכת חימום תת רצפתי.

  סוגים אחרים של התקנים שבה ניתן לשלוט על הטמפרטורה של חימום תת רצפתי

  1. חדר עם שטח לא תעלה על 10 מ"ר, אתה יכול להשתמש שסתומים הקונבנציונליים. די בקביעת שני מכשירים כאלה, אחד עבור זרימת האספקה ​​והחזרת מים, ולעשות התאמות לפי עצמה, כפי שהיא נעשית על רדיאטור קונבנציונאלי: שסתום דפוק - להנמיך את הטמפרטורה, אתה צריך להגדיל אותו - נפתח שסתום חזק. החסרון של מכשיר ערבוב זה לעומת שסתום תרמוסטטי המשולש - התאמה ידנית. אין מכשירים שמראים לך מה הטמפרטורה מתקבלת במוצא, הפעולה מתבצעת על ידי השיטה של ​​"חנית".
  2. מערבלי תרמוסטטי אינם רק שלושה כיוונים, אבל גם דו סטרי. כזה ניתן להתקין שסתום במקום שסתום ידני (שיטת התאמה באמצעות השסתום שתואר לעיל), והוא באופן אוטומטי לשמור על הטמפרטורה הרצויה.
  3. עבור חימום תת רצפתי, אשר תופסים שטח גדול, לערבב עם צומת שימוש. מכשיר זה הוא מערכת שלמה של אספקת אספן והחזר, המשאבה במחזור ואת מערבל תרמוסטטי.

  באותו אוריינט בעיקר בבחירת סוג מכשיר הערבוב

  בהתבסס על נתונים אלה, הבחירה של מערכות מערבלות עבור חימום תת רצפתי מבוססת בעיקר על מה אזור שאתה הולך להקצות אותו. האפשרות הזולה והקלה - שסתום זה. אבל הם מתאימים רק עבור חללים קטנים. אז, אם אתה רוצה לשים רצפה חמה בשירותים או בחדר האמבטיה, כדי לקבל את המערכת כולה של המארחת אין צורך לערבב עם. שלושה כיוונים שסתומים יעלו יותר, אבל אתה יכול להשיג בקרת טמפרטורה טובה יותר.

  מחירה של מערבלים כזה, בהתאמה, מעל, כי הם תרמוסטטים מותקנים. דו כיוונית שסתום תרמוסטטי יכול לעלות עד 45 $, שלושה כיוונים - עד 50 שילוב עם מחיר יחידת ההפצה עשוי להגיע 1000 $.

  אם יש לך רצון רצפה חמה מתחת שטח גדול לא תעזוב אותך, אבל העלות של יחידת ההפצה היא כבדה מאוד, זה יכול להיות התאסף עצמאי של החלקים הבודדים, בתנאים שיש לך את הידע וניסיון בתחום זה. ישנן תוכניות מערכת רבים מוכנות מלאה עבור חימום תת רצפתי, אשר ניתן להשתמש בהם להרכבה עצמית. הרכבת חלקים נפרדים של זה יכול להפחית את העלות בכמחצית.

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  11 − = 1